Je lepší Maqui Berry nebo Acai Berry? Obě tato superovoce jsou hitem posledních let a hodně se v odborných kruzích i v médiích diskutuje, které z nich je lepší.

Maqui Berry nebo Acai Berry? Po chuťové stránce asi vyhrává Maqui Berry. Je sladší, chutnější. Jak je to ale po stránce zdravotní? Oba druhy ovoce patří mezi superpotraviny - superfoods. Acai i Maqui jsou velmi silné antioxidanty. Dokonce jedny z nejsilnějších ze všech dosud prozkoumaných ovocí na světě. A Maqui Berry, ten je rekordmanem na plné čáře, má dokonce třikrát vyšší antioxidační ORAC hodnotu než Acai Berry. Po této stránce tedy vyhrává opět Maqui. Co jsou to antioxidanty při dnešní gramotnosti už ví většina z nás. Antioxidanty jsou látky, které ničí nebo neutralizují volné radikály, které mimo jiné mohou i za vznik rakoviny a srdečně cévní choroby.

Acai Berry ale Maqui Berry poráží v obsahu Omega 3 kyselin. V maqui totiž vůbec není. Maqui Berry i Acai Berry jsou skvělé antioxidanty, u kterých byly klinicky prokázány např. i protizánětlivé vlastnosti. Jediným vedlejším účinkem je ten, že vás zbaví toxických látek a může nastat úbytek váhy. Což ale určitě nikomu vadit nebude. Naopak, oba produkty jsou používány při dietách a jsou označovány za superskvělé produkty pro úpravu tělesné váhy. Maqui se přisuzují o něco lepší výsledky. Antocyarin, který Maqui Berry obsahuje, má antibakteriální vlastnosti. Snižuje zánět a pomáhá předcházet neurologickým onemocněním. Zabraňuje stárnutí, reguluje hladinu cukru v krvi. Nicméně acai má velmi podobné účinky a stoupenci jednoho či druhého vytvořili dva tábory.

O Maqui Berry se poslední dobou i velmi často mluví v souvislosti s jeho schopností zastavení růstu rakovinových buněk tlustého střeva.
Zázrak přírody? Ano, v podstatě ano. I když ani Maqui Berry a Acai Berry nejsou všelékem na všechno a myslet si, že po jejich požití jako mávnutím kouzelného proutku hned zhubnete a zbavíte se všech nemocí, by bylo naivní. Každopádně je ale prokazatelným faktem, že např. jako prostředek na hubnutí účinkuje ve velkém množství případů velmi rychle. Stačí lžička prášku denně. Tady je ale třeba si uvědomit, že Maqui berry i Acai Berry vám především pomohou zlepšit funkci tělesných orgánů tak, aby pracovaly efektivněji a je potřeba tuto snahu podpořit zdravějším stravováním a životním stylem.

Co říct závěrem? Ať se rozhodnete pro Maqui Berry nebo Acai Berry, nebo pro oboje, bude to to skvělá volba pro vaše zdraví.