Oblíbenou řadou bylinných přípravků tradiční čínské medicíny je značka Giovanni Maciocia. Kdo vlastně Giovanni Maciocia je? Profesor medicíny, pocházející z italské lékařské rodiny.

V roce 1974 vystudoval Mezinárodní univerzitu orientální medicíny ve Velké Británii, v roce 1977 ukončil studium západního bylinkářství na Národním institutu bylinné léčby, absolvoval několik postgraduálních kurzů na čínské Nanťingské univerzitě tradiční čínské medicíny. Dnes patří mezi nejvíce respektované praktiky akupunktury a čínské fytoterapie v Evropě i Spojených státech. V roce 1996 byl jmenován hostujícím profesorem Nanťingské univerzity tradiční čínské medicíny. Jeho knihy doporučuje většina významných univerzit akupunktury na světě mezi doporučované učebnice. Publikuje v nejprestižnějších odborných časopisech, dokonce i v Číně, což se povede málokterému zahraničnímu autoru. Giovanni Maciocia praktikuje a vyučuje akupunkturu i čínskou medicínu na několika školách po celém světě. V letech 2005 a 2006 přednášel i v Praze. V současné době žije a pracuje ve Spojených státech a Velké Británii, kde vede kliniku akupunktury a čínské bylinné léčby.

Bylinné přípravky začal sestavovat Giovanni Maciocia na základě mnohaletých výzkumů a klinické praxe v roce 1995. Přizpůsobil tradiční čínské přípravky západním klimatickým podmínkám.

Jeho výrobky jsou vyrobeny z koncentrovaných bylinných prášků. Ty jsou získávány vařením sušených rostlin a následným vysušováním. Jeden gram koncentrovaného prášku odpovídá 7,5 g sušených rostlin, to znamená že 500 mg tableta odpovídá 3,75 g sušených rostlin. Koncentrovaný prášek tak zajišťuje, že stačí menší denní dávky tablet a že jsou tyto tablety jednodušeji stráveny a vstřebány. Pojiva představují pouhá 4 procenta váhy tablety. V každé tabletě je tedy plných 96 % procent účinného koncentrovaného bylinného extraktu. Přísné kontroly kvality a rozbory bylinných tablet jsou samozřejmostí a jsou prováděny ve státem akreditovaných laboratořích na Taiwanu a v České republice.

Produkty G.Maciocia