Existuje přírodní léčba rakoviny?
Článek Dr.Nalini Chilkovové o medicinálních houbách a rakovině.

Dr. Nalini Chilkovová nedávno publikovala na webu The Huffington Post článek o šesti medicinálních houbách (Pozn.: všechny koupíte v sekci e-shopu), které dokáží bojovat s nádorovými onemocněními.

Ve svém pojednání uvádí mimo jiné i to, že medicinální houby se po celém světě používají při léčbě rakoviny a k posílení imunitní reakce. V Asii se medicinální houby používají po tisíce let a v současné době i západní věda potvrzuje, že mají nejen protirakovinné, antivirové a protizánětlivé účinky, ale například také chrání játra, jsou prospěšné na trávicí systém. Za jednu z primárních složek zvyšujících imunitu pak autorka označila beta glukan.

Do nejužšího houbového top výběru Dr. Chilkovové se dostalo těchto šest hub: Reishi, Shiitke, Coriolus Versicolor, Cordyceps, Maitake a černá stromová houba čaga. K seznamu bychom mohli připojit ještě Agaricus Blazei Murill, a další houby a doplňky obsahující beta glukan.

Asi nejvíce prodávanou je houba Reishi (lesklokorka lesklá). Nejdříve to byla červená Reishi; v poslední době ji mnozí prodejci inzerují pod jejím latinským názvem Ganoderma lucidum a vytvářejí tak dojem, že se jedná o „nový“ produkt. Reishi se používá pro zvýšení imunity, léčbě rakoviny, ke zlepšení vitality a síly, atd. Podle Dr. Chilkovové tato houba zlepšuje imunitní reakci organismu a zmírňuje vedlejší účinky chemoterapie.

Shiitake (houževnatec jedlý), houba známá v kulinářských a gurmánských kruzích, se rovněž používá jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny, protože posiluje imunitní systém. 

Coriolus versicolor neboli outkovka pestrá
je modifikátorem biologické reakce. I tato houba stimuluje imunitní systém a má protinádorové účinky. Je dokonce základní složkou PSK, jednoho z nejúčinnějších léků proti rakovině v Japonsku.

Cordyceps sinensis (housenice čínská) stimuluje váš imunitní systém tím, že zvyšuje množství vašich vlastních T-lymfocytů či NK buněk, které bojují s rakovinou. Dr. Chilkovová také uvádí, že Cordyceps chrání ledviny před vedlejšími účinky chemoterapie.

Maitake neboli trsnatec lupenitý
patří v japonské kuchyni k nejpopulárnějším houbám. Pomáhá tělu při boji s infekcí a svými antioxidačními vlastnostmi chrání buňky a snižuje zánětlivý faktor enzymu COX-2, čímž pomáhá při zánětlivých onemocněních, jako např. artritida. Maitake může také zpomalovat růst a šíření rakoviny.

Čaga (chaga, Inonotus oliquus, rezavec šikmý) je tradičně používána v Rusku a Východní Evropě jako prostředek s potenciálně protirakovinnými účinky. Obsahuje betulin, prekurzor kyseliny betulinové, která zase tlumí rakovinu podporující enzym topoizomerázu. Stejně jako houba Agaricus Blazei Murill (žampion brazilský), která se do top výběru Dr. Chilkovové neprobojovala, podporuje apoptózu, fenomén, při kterém rakovinové buňky samy sebe zničí.

Originál článku viz: http://www.huffingtonpost.com/nalini-chilkov/cancer-foods_b_1192207.html. Zpráva je velmi dobře zdokumentovaná a obsahuje odkazy ke konkrétním vědeckým studiím, ze kterých byly informace čerpány.

Zdroj: Medicinal Mushroom Information Center - http://medicinalmushroominfo.com

Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Zdroj (převzato se souhlasem od): MycoMedica - medicinální houby i Medicinal Mushroom Information Center - http://medicinalmushroominfo.com.

IMUNONITRIČNÍ HOUBY PRODUKTY například ZDE