Akné je chronické onemocnění kůže, a je jedním z nejčastějších chronických onemocnění kůže vůbec. Je způsobené zánětem vlasových folikulů a mazových žláz kůže, významnou roli tady hrají genetické faktory.

Jen málo dospělých lidí se může pochlubit, že by jej za celý život alespoň jednou nepostihlo.

Nejběžnějším typem akné je Acne vulgaris, postihující převážně mladé lidi v pubertě. Postihne až 85% adolescentů a často přetrvává až do dospělosti. Příčinou bývá hlavně nárůst produkce mužských hormonů, který probíhá u obou pohlaví. Kolem 22. roku života většinou mizí, ale někoho může obtěžovat až do 40. roku života, někdy dokonce ještě déle.

Dalším typem je tropické akné. To postihuje především osoby bílých ras, nezvyklých na tropické a vlhké prostředí.

Infantilní akné je poměrně vzácné onemocnění, které se nevyskytuje u děvčat ale jen u chlapců.

Chemické akné postihuje především dolní končetiny a je způsobené některými chemikáliemi nebo oleji.

Chlorakné je dalším typem, který mohou způsobit chlorované uhlovodíky. To se objevilo ve velkém např. v roce 1976 po havárii v italské chemičce v Sevesu.

Akné mohou vyvolat např. korokoidy, androgeny a jiné léky, které zvyšují produkci tukových látek. Ale také některé masti a oleje. A také to může být mastné prostředí, například restaurační kuchyně.

Akné je velmi nepříjemná nemoc, která může zanechat nejen následky v podobě jizev, ale hlavně psychické. Snížené sebevědomí a deprese v některých případech končí i sebevraždami. Proto se doporučuje akné léčit už ranném stadiu.

Asi neexistuje lék ani žádná terapie, která by akné okamžitě vyléčila. Ale existují prostředky a postupy, které dokáží akné zmírnit. Velmi těžká onemocnění se pak musí léčit antibiotiky, či ulrafialovým zářením, ty mírnější pak vhodnými potravinovými doplňky a léky, mastmi, často pomůže i sluníčko. Velmi dobré výsledky dosahují konopné masti, které často zabírají i na ekzémy, lupénku a další kožní nemoci. Tradiční jsou i čínské metody, ať v podobě akupunktury nebo bylinné a houbové přípravky.

Vybíráme:

BCX2.9-1199 qingshang fangfeng tang (tablety)

- je tradiční bylinnou směsí ve formě tablet od společnosti Sinecura. Číňané jsou podobnými přípravky proslavení a tento patří mezi vůbec nejprodávanější v našem e-shopu. Je velmi vhodným prostředkem pro podporu organismu u akné a problematické pleti. Číňané tomuto výrobku přisuzují tyto účinky: odstraňuje vítr (qufeng), pročišťuje horkost a odstraňuje jedovatosti (qingre jiedu), pročišťuje horkou jedovatost v horní části těla.

přípravky s bambuckým máslem

Reishi - lesklokorka lesklá

Reishi není typickým přípravkem na akné, protože je mnohem univerzálnějším. Její obliba neustále roste, a to i díky nejnovějším výzkumům, které ji řadí do popředí zájmu nejen čínského a japonského, ale už i  západního lékařství. Její síla tkví hlavně v tom, že má látky, které v lidském těle působí imunostimulačně, antibakteriálně a antintivirálně. Jinými slovy zvyšuje imunitu.smetika na akné