Outkovka pestrá jako výživa pro vaše psy a kočky. Outkovka pestrá – o jejich zázračných, zdraví prospěšných vlastnostech u člověka není pochyb.

Především v oblasti protirakovinových výzkumů je ve středu zájmu u mnoha výzkumných týmů po celém světě. Japonsko je asi nejdál, tam je to tradiční imunonutriční houba a např. Krestin, lék vyráběný právě z outkovky byl po deset let nejprodávanějším farmaceutickým produktem v zemi vycházejícího slunce. Ale co naši mazlíčkové? Pes a kočka?

Zvířata trpí podobnými nemocemi jako člověk. I ony mohou nastydnout, i ony mohou mít poruchu imunity a i ony mohou dostat například rakovinu. Podle výzkumů Dr. Girao Bastose z Laboratório Nacional de Investigacao Veterinaria, může outkovka pestrá jako doplněk poskytnout veterinářům další nástroj ve chvíli, kdy je u zvířat nutná paliativní péče (péče poskytovaná jedinci, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu – jejím cílem je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání). Outkovka pestrá nepředstavuje náhradu jakékoliv jiné existující léčebné procedury nebo léčebného prostředku, ale jako doplňující imunonutriční produkt podporující imunitu a vůbec organismus zvířete je skvělým doplňkem a prevencí .

Připomeňme si ověřené klinické studie outkovky pestré. Již výše zmiňovaný Krestin podávají v Japonsku lidským pacientům, kteří podstupují ozařování, chemoterapii nebo operaci, aby podpořili jejich imunitu. Především dvě látky obsažené v outkovce - PSK (polysacharid-K) a PSP (polysacharid-peptid) se ukázaly jako látky, které během testování na lidech v Japonsku, prodloužil život pacientů opět a více let v případě rakoviny žaludku, tlustého střeva a konečníku, jícnu, nosohltanu a plic (nemalobuněčných typů nádorů) a v podskupině HLA B40-pozitivní rakoviny prsu. PSK i PSP zesílily produkci imunitních buněk, zmírnily příznaky při chemoterapii a zvýšily infiltraci tumoru dendritickými a cytotoxickými T-buňkami. Závěr? Jejich extrémně vysoká tolerance prokázala výhody pro přežití a kvalitu života i kompatibilitu s chemoterapií a ozařováním, což se jeví jako velice vhodný doplněk pro režimy rakovinové léčby.

Případ 1: Kočka s kočičí leukémií

Tento vzorový případ z mnoha, se začal v roce 2001. V březnu toho roku onemocněla kočka, nezvěme ji třeba Míca. Byla unavená, smutná, bez chuti k jídlu. Test FIV prokázal pozitivní leukémii FELV. Míce se začal 1. května podávat Coriolus versicolor, neboli outkovka pestrá. Dostávala prvních čtrnáct dní 2 rozdrcené tablety (2x500mg) denně, zamíchané do jídla potom dostávala 1 tabletu denně.

7. července byla Míca již v lepším stavu a zlepšily se pohybové schopnosti.

19. srpna měla Míca víc energie a vrátila se jí chuť k jídlu.

26. října. Kočce se v říjnu přestala podávat outkovka. Po patnácti dnech ztratila 1kg na váze a výrazně se snížila její imunita. Podávání outkovky bylo obnoveno.

2. ledna 2002 bylo sníženo dávkování 1 tabletu za tři dny.

5. srpna 2004: kočce je po dobu celých předcházejících dvou let podávána jedna tableta za tři dny. Je aktivní, má chuť k jídlu, žije normálním kočičím životem.

Outkovka sice nedokázala zničit FELV virus, ale dokázala srovnat a dostat imunitní systém pod kontrolu. Znamená to, že sice zůstává dále s virem v těle, ale obranyschopnost kočičího těla zvládá zátěž na zvládnutelné úrovni

Případ 2: kokršpaněl s břišním tumorem

Desetiletý kokršpaněl byl 26. července 2001 byl podroben rentgenu a následně se u něj zjistil břišní tumor. Prognóza nebyla dobrá, a jako jedna z možností se jevilo utracení zvířete. Místo toho se podrobil léčbě za použití outkovky.

1. srpna 2001 se začalo s podáváním Otkovky pestré - Coriolus versicolor.

Dalších čtrnáct dnů se podávaly 2 tablety (á 500 mg) denně zamíchané do jídla. Potom se změnilo dávkování na jednu tabletu denně.

29. září 2001 se kokršpaněl drží bez zhoršení kvality života.

8. prosinec 2001 stav na stejné úrovni.

25. březen 2002 má kokršpaněl více energie, má chuť do života, hraje si s druhým psem i s hračkami.

5. květen 2002 bohužel kokršpaněl umírá ve spánku na srdeční zástavu.

Z hlediska paliativní péče poskytla outkovka – Coriolus versicolor možnost, jak zlepšit kvalitu života kokršpaněla zlepšením hladiny energie. I když v průběhu podávání doplňku nenastala ve velikosti nádoru změna, přestal růst a prodloužil se jeho život, kdy jinak by muselo dojít k utracení.

Závěry z průzkumů Dr. Girao Bastose:

Podáváním Outkovky u domácích zvířat je alternativou proti utracení zvířete z důvodu nádoru, a jeho prodloužení života. Dr. Bastos doporučuje podávat u zvířat s vahou pod 10 kg 1g denně, nad 10 kg váhy 2g denně, u zvířat nad 30 kg 4g denně. U kočičí leukémie může dojít k úplnému vyléčení. U léčby doporučuje pod dobu dvou týdnů 1g denně a potom 0,5g denně, dokud se virus FEVL nezlikviduje.

Psi nad sedm let a kočky nad deset let jsou velmi ohroženi rakovinou a Dr. Bastos doporučuje podporu jejich imunitního systému. Nejvíce ohroženým druhem je zlatý retrívr, německý ovčák, boxer a kokršpaněl. Nádory odpovídají za smrt více než 50 % zvířat starších 10 let.

Z tohoto důvodu doporučuje těmto zvířatům podávat outkovku jako tonikum podporující jejich imunitu v závislosti na jejich váze podle výše uvedeného dávkování.

Outkovka pestrá - Coriolus versicolor 90 tablet á 750 mg

zdroj: Pragon - Mykologické novinky