Germanium je v přírodě vzácný prvek, v zemské kůře zastoupen cca 5 mg na jeden kilogram horniny. Reishi je jedna z nejúčinnějších imunonutričních hub vůbec.

V celém vesmíru pak na jeden atom germania připadá 30 milionů atomů vodíku. A vyskytuje se jen jako příměs zinku a stříbra. Co tedy dělá v lidském těle? O jeho působení v lidském organismu se toho ví zatím málo. Japonská a čínská medicína mu přisuzuje analgetické účinky a pomoc při okysličování tkání, proto je populární mezi sportovci. Má příznivý vliv na produkci interferonu, látky odpovědné za odolnost organismu proti virovým onemocněním.

Doporučená látka germania pro lidský organismus se podle různých zdrojů různí, ta hodnota je mezi 0,2 až 3 mg za den. To ale člověk není schopen dostat do těla normální stravou. Bohatým zdrojem germania je česnek, kostival, žen-šen a především reishi (ganoderma). Reishi je schopna germanium koncentrovat velmi účinně. Zatímco v běžných potravinách je průměrná koncentrace germánia asi 0,1 ppm (ppm = miliontina obsahu), v reishi je to až 2000 ppm. Germanium se v reishi vyskytuje ve formě organokovové sloučeniny, karboxyetyl-germanium-seskvioxidu, známé pod označením Ge-132. Tato organokovová sloučenina vykazuje řadu farmakologických účinků – antitumorovou aktivitu, analgetické účinky, protirakovinové účinky, schopnost posilovat imunitní systém, léčbu některých tumorů.