Zimní období přináší, kromě světlých okamžiků, jako jsou třeba Vánoce, i ty neveselé, v podobě zvýšeného výskytu chřipek a nejrůznějších viróz. Jedním z velmi účinných přípravků tradiční čínské medicíny proti chřipce a onemocnění horních cest dýchacích patří i Banlangen Keli.

Číňané jej dokonce údajně úspěšně aplikovali nemocným při epidemii SARS  (těžký akutní respirační syndrom), který se poprvé objevil v listopadu 2002 a následně se pak rozšířil do dalších 30 zemí. K nám se sice SARS nedostal, ale taková česká chřipka dokáže s člověkem zalomcovat úplně stejně.

Banlangen Keli je vlastně kořen borytu -  podle tradiční čínské medicíny chladný a hořký. Proto se doporučuje užívat především při horečnatých projevech nemoci. Banlangen Keli má silné antibakteriální a antivirové účinky. Patří vůbec k nejúčinnějším antivirovým prostředkům. Působí na meridiány srdce a plic. Eliminuje horké jedy a nadměrné horko z krve, ulevuje bolestem v krku, rozptyluje vyrážku při akutních horečnatých onemocněních. Banlangen Keli se s úspěchem užívá při léčbě plicních infekcí a nemocech, které se projevují vyrážkou a skvrnami na kůži. Banlangen Keli pomáhá posilovat organismus v boji s nákazami zejména v oblasti krku a pomáhá tišit červené a nateklé, svědivé vyrážky. Pročišťuje horkost z hrdla a uvolňuje vedro, vylučuje jedovatosti a obsahuje rostlinná antibiotika. Tropismus má k dráze srdce, jater a žaludku.

V Číně se banlangen keli tradičně používá:
- bolestivé oteklé hrdlo s příznaky horka
- angíny s horečkami
- epidemické horečnaté nemoci
- horečka s bolestmi hlavy z vnější větrné horkosti ve vrstvě čchi a krve
- horečnatá onemocnění
- horkost ve vrstvě čchi a krve
- ochlazení krve
- pročištění horkosti
- příušnice
- uvolnění hrdla
- vředy
- žloutenka z vlhké horkosti
- odstranění jedovatosti
- podporuje oběh v hrdle a hrtanu (liyan)

Banlangen Keli - EBX1.9 - rozpustné pokroutky koupíte zde