Jde o velmi známou  čínskou léčivka. Bylina se odjakživa, podobně jako evropský Děhel, používala především k utlumení ženských obtíží. I proto se mu také říká ženský žen-šen.

Přispívá k rovnováze ženských hormonů a protože podporuje zdravou produkci progesteronu, tak má i vliv na velikost poprsí.

Děhel čínský (Angelika čínská) je bylina z čeledi miříkovitých. Léčivé látky jsou podobně jako u naší anděliky obsaženy v kořenech. Nejstarší záznamy o jejím využívání při léčbě ženských potíží v Číně a Japonsku pocházejí z 6. století př. n.l. Jinak se ale také používá pro posílení krevního oběhu, proti zácpě, anemii, vysokému krevnímu tlaku, cukrovce, plicním chorobám, onemocnění ledvin a pro celkové posílení lymfatického systému.

Extrakt z kořene se využívá při nepravidelné, nedostatečné nebo naopak příliš silné menstruaci, má vliv na zdravý vývoj prsou, podporuje činnost žláz s vnitřní sekrecí, usnadňuje porod, má uklidňující účinky, pomáhá vypudit zbytky placenty po porodu, odstraňuje návaly horkosti a další klimakterické příznaky a mj. pomáhá proti vysušení poševní sliznice. Upravuje i poruchy trávení a nechutenství, posiluje krevní oběh, působí proti zácpě, anemii, krevnímu tlaku.  Děhel ale nesmí užívat pacienti, kteří mají potíže se srážlivostí krve a užívají např. Warfarin. Patří mezi rostliny ovlivňující účinek a toxicitu Warfarinu (má inhibiční účinek na shlukování krevních destiček).