Stevia podporuje činnost slinivky a pomáhá při cukrovce II. typu. Je v hodná i pro pacienty trpící cukrovkou typu I neboť sladí, ale nemá žádnou energetickou hodnotu.

Ve světě se běžně používá jako náhradní sladidlo k oslazení dietních nápojů a cukrovinek. Chrání před vysokým krevním tlakem, povzbuzuje trávení, pomáhá bojovat proti obezitě. Podílí se na zhutnění svalové hmoty, což je důležité při odtučňování. Pomáhá při léčbě akné a ekzémů, snižuje chuť na alkohol a tabák.

Má antibakteriální a protivirové účinky. Prokazatelně snižuje únavu a únavový syndrom. Pomáhá udržovat v rovnováze cukr v krvi a játrech. Slouží jako pomocník při odvykání kouření.Urychluje hojení ran, reguluje tvorbu bakterií v ústní dutině, dokáže zničit celou řadu nebezpečných bakterií ústní mikroflóry a omezuje tvorbu zubního kazu. Už američtí indiáni používali lístky stévie nejen k oslazení nápojů a pokrmů, ale znali i jejich léčebné účinky a díky pravidelnému žvýkání listů Stevie si zachovávali dlouho zdravé zuby.