Studie zveřejněná nedávno v americkém časopise Carcinogenesis ukazuje, že extrakt z hroznových jader (GSE) zabíjí rakovinové buňky, přičemž zdravé buňky zůstávají bez úhony. Výtažky z hroznových jader mají velkou koncentraci vitamínu E, flavonoidů, kyseliny linolové a polyfenolů.

Albície hedvábná - Albizia julibrissin

Japonci jí říkají nemunoki - spící strom. V noci a za deště se jeho květy zavírají a naklánějí k zemi. Jde o malý opadavý strom, 5-12 metrů vysoký, s širokou korunou. Kůra je tmavě zelenošedá s pruhy. Kapradinové listy má 20-45cm dlouhé, kolem 12-25cm široké, kvete v létě v hustých květenstvích, květy jsou složeny z velkého množství růžových hedvábných tyčinek 2-3 cm dlouhých. Plodem je plochý hnědý lusk 10-20cm dlouhý s několika semeny uvnitř.

Noni – Morinda citrifolia je keř, který roste v tropických oblastech Střední a Jižní Ameriky a Jihovýchodní Asii. Setkáme se s ní na Panamě, Hawaii, Fidži, Tahiti, Tonze, Samoe, Malaisii či Indii. Jako dekorativní rostlina se pěstuje i u nás. Je celkem nenáročná – roste ve stinných lesích, stejně jako na otevřeném skalnatém terénu či pláži. Dokáže růst v zasolené půdě, suché i vápencové. Dorůstá až do šestimetrové výšky. Ovoce na něm dozrává nejednotně po celý rok a z některých keřů se dá sklidit až 8 kg ovoce každý měsíc.